techunbox logo v2

Fajne gry na telefon za darmo po polsku – 6 propozycji

fajne gry na telefon za darmo po polsku 6 propozycji

Od czasów legendarnej Nokii 3210 wiele się zmieniło. Telefony służą już nie tylko do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości tekstowych. Umilają użytkownikom czas dzięki rozmaitych aplikacjom, w tym i grom. Te mogą być różne, płatne i darmowe, wymagające połączenia z Internetem i działające bez niego. Czy istnieje możliwość zagrania w gry całkowicie za darmo i to w polskiej wersji językowej? Można i warto przyjrzeć się najciekawszym tytułom dostępnym na smartfony.

Gry na telefonie za darmo – czy aby na pewno?

Niektórzy użytkownicy urządzeń mobilnych mogą być zdziwieni faktem, że niektóre gry mogą być udostępniane graczom zupełnie za darmo. Producenci gier muszą przecież jakoś zarabiać, tym bardziej, jeśli mowa o naprawdę głośnych tytułach. Z czego więc czerpią korzyści? Fajne gry na telefon za darmo nierzadko są produkcjami działającymi w trybie online. Niektóre z nich mają charakter przeglądarkowy. Wielu projektantów gier czerpie dochód z reklam wyświetlanych w trakcie zabawy lub tuż przed nią. Przeglądając daną reklamę, niejako pomaga się zarobić twórcy danej produkcji. Jest to sytuacja dogodna dla obydwu stron. Gracze otrzymują przyjemny produkt, dzięki któremu mogą się rozerwać, a producenci gier uwagę reklamodawców, która to z kolei jest spieniężana.

Na urządzeniach mobilnych, zarówno z systemem Android, jak i również iOS zagrać można w całkowicie darmowe produkcje, które nie wymagają dostępu do Internetu. Są to przeważnie odświeżone wersje legendarnych tytułów, takich jak Galaxy czy Space Invaders. Gry na telefonie za darmo bez dostępu do sieci przeważnie są darmowe i nie są produkcjami przeglądarkowymi. W związku z tym twórcy zarabiają nieco inaczej. Produkcje darmowe stanowią tu zachętę do zainteresowania klasykami. Reklamują zakup kultowych tytułów.

Gry na telefon za darmo – jak zdobyć?

Skoro wiadomo, że w bezpłatności rozrywkowych produktów cyfrowych nie ma żadnego haczyka, warto przejść do kolejnego zagadnienia. Jest nim sposób zdobycia takiej gry. Fajna gra na telefon za darmo jest ogólnodostępna. Wystarczy przejść do aplikacji sprzedażowej, np. Sklep Play i wpisać określoną frazę. Wybór produktów do nabycia jest naprawdę ogromny i warto wiedzieć czego szukać. W dedykowanym sklepach znajdują się zarówno stare klasyki wzbudzające sentyment u starszych graczy, jak i zupełnie nowe produkcje przeglądarkowe i odwołania do głośnych tytułów AAA. Po wyszukaniu interesującego tytułu przejść można do procesu pobierania.

Gra na telefon za darmo – 6 propozycji

Warto skupić się na propozycjach darmowych gier na telefon. Poniżej znajduje się lista produkcji, która przyciąga uwagę użytkowników telefonów ze względu na wysoką grywalność, polską lokalizację językową i fakt, że są do pobrania za darmo.

  1. Call of Duty Mobile. Tytuł ten odwołuje się do legendarnej już serii gier FPS. Producent oddaje do użytku darmową wersję produktu na urządzenia mobilne i ma w tym niejako swój cel. Jest nim zachęta, by kupić pełnoprawny produkt na komputery osobiste. Choć to gra na telefon za darmo, to ma zjawiskowo piękną grafikę i brak spadków klatek na sekundę w trakcie trwania sieciowej rozgrywki. Te ostatnie docenią z pewnością ludzie, którzy połamali już zęby w trakcie sieciowych rozgrywek, gdzie liczy się refleks i skupienie.
  2. Diablo Immortal. Jest to dziełko Blizzarda, które raczy gracza ładnie odwzorowanymi poziomami i jest po prostu niesamowicie grywalne. Produkt na urządzenia mobilne jest oderwany od głównego nurtu, a więc nie kontynuuje historii zawartej w Diablo, Diablo II i Diablo III.
  3. Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana. Jest to karcianka wydana przez polskie studio CD Project RED. Nieodzownie kojarzy się graczom z trzecią częścią Wiedźmina i słusznie, ponieważ jest to ta sama minigierka.
  4. PUGB Mobile. Jest to mobilna wersja słynnej gry survivalowej, w której to gracz próbuje przetrwać na losowej mapie. Zajmuje się zbieraniem surowców i ekwipunku. Musi też się chronić przed innymi graczami. Cechą charakterystyczną dla produkcji jest kurczenie się mapy. Z czasem porozrzucani losowo gracze trafiają na siebie, co zmusza ich do walki o przetrwanie.
  5. Leage of Legends: Wild Rift. Gry na telefon za darmo potrafią być dokładnymi kopiami pecetowych oryginałów i ta produkcja na urządzenia mobilne jest tego dobrym przykładem. Do wyboru jest jedna z kilkudziesięciu postaci, która cechuje się zestawem unikatowych zdolności. Gracz przemierza rozległą, symetryczną mapę, tocząc walki z bohaterami przeciwnika i zdobywając kolejne terytoria.
  6. First Strike. Jest to produkcja, która przywodzi na myśl głośne tytuły AAA, takie jak Civilization. Celem tej strategii jest podbój i eksploatacja napotkanych państw.

Stare gry na telefon za darmo – w co pograć?

Miłośnicy klasycznych tytułów, z którymi zetknęli się w odległej przeszłości, mogą powrócić do emocji odczuwanych przed laty. Oto bowiem możliwe jest pobranie całkowicie darmowych produkcji, także w polskiej wersji językowej, które przyciągały graczy w salonach gier. Co więcej, są to gry na telefon bez internetu za darmoNie opierają się modelu przeglądarkowym i można w nie zagrać w dowolnej chwili. Są to proste gry, których wysoka grywalność zdecydowała o sukcesie w latach 70 i 80.

Listę otwiera legendarny już Pong z 1972 roku. Prosta gra polegająca na odbijaniu piłeczki otworzyła erę gier wideo i wnet znalazła swoich amatorów. Dalej jest już tylko ciekawiej. Space Invaders, czyli pierwszy shooter, w którym strzela się do nadlatujących kosmitów, święcił tryumfy na Atari i otworzył drogę podobnym produkcjom. Stare gry na telefon za darmo to także nieodżałowane Galaxy, której idea jest podobna do Space Invaders’a, Tetris i słynny Snake, w którego można było pograć w pierwszych modelach telefonów komórkowych. Stare klasyki pobrać można zarówno, posiadając iOS, jak i Android.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać