techunbox logo v2

Najstraszniejsze horrory – Netflix ma kilka dobry tytułów!

najstraszniejsze horrory – netflix ma kilka dobry tytulow

Dobry horror Netflix to niezwykle ciężka do znalezienia produkcja. Platforma ta nie jest bowiem mistrzem filmów tej kategorii. Dużo głośno zapowiadanych horrorów okazało się przeciętnymi dramatami, nie docenianymi ani przez widzów, ani przez krytyków. Wśród obszernej biblioteki, można jednak znaleźć horrory Netflix, będące strasznymi, wartymi obejrzenia produkcjami.

Przerażające horrory Netflix – jak maksymalizować wrażenia?

Demony, duchy, krew i niespodziewane zakończenie – oglądając przedstawione poniżej najstraszniejsze horrory Netflix, należy nastawić się na dreszczyk strachu oraz dopracowane elementy makabry. Tytuły znajdujące się na liście, charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz dostarczaniem widzom spektakli powodujących gęsią skórkę. Oglądając straszne horrory Netflix, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie – postawić na monitor, telewizor lub rzutnik charakteryzujący się dobrymi parametrami oraz porządne nagłośnienie. Horror Netflix oglądany na dobrym monitorze czy innym źródle obrazu, w połączeniu z porządnymi głośnikami, dostarczy nam wyjątkowych doznań.

Fajne horrory na Netflix – które najstraszniejsze tytuły wybrać?

Przeglądając horrory na Netflixa, warto zwrócić uwagę na poniższe tytuły:

  • Rytuał – jest rodzajem współczesnej przypowieści, mówiącej o schodzeniu w otchłań piekła oraz zmaganiach z podłamanym sumieniem, niepozwalającym o sobie zapomnieć. Łącząc to z czarną magią, pociągającą mitologią nordycką oraz niewyparzonym językiem, otrzymujemy interesujący obraz z rozłożonymi z rozwagą i wyczuciem punktami ciężkości. W tym tytule odnaleźć można wiele humanoidalnych, oryginalnych dziwadeł oraz wyjątkowej aury, która z każdą minutą wywołuje coraz większe dreszcze.
  • Klasyczny horror – film charakteryzujący się motywami gore, zatrważającymi swoim realizmem oraz doskonale wpisującymi się w konwencję snuff, która jest bazą tej opowieści. Dzieło zapewnia makabryczne przeżycia, które często przyprawiają o zawroty głowy. Agonia, przeraźliwe zawodzenie oraz mnóstwo krwi, tworzą ramy produkcji o wyjątkowo zaskakującym zakończeniu. Głównymi gwiazdami są tajemniczy farmerzy, nie będący szczególnie empatycznymi osobami, których zamiłowanie do dziwnych historii ociera się wręcz o obłęd.
  • Gabinet osobliwości Guillermo del Toro – film produkcji nagrodzonego Oscarem filmowca rzucił wyzwanie tradycyjnym wyobrażeniom o horrorach. Pełen groteski i magii o gotyckiej charakterystyce opowieści. Del Toro zebrał osobiście zespół reżyserów i scenarzystów, którzy stworzyli osiem niezwykle niepokojących opowieści. Znajdują się wśród nich nie tylko weterani gatunku, ale także nowicjusze serwujący zróżnicowaną i wyśmienitą rozrywkę.
  • 1899 – zmierzający na zachód parowiec pełen migrantów ma pomóc im w opuszczeniu starego kontynentu. Pasażerami są ludzie różnych narodowości, których łączą marzenia oraz nadzieja na lepszą przyszłość za granicą. Podróż ta przybiera jednak niespodziewany obrót, kiedy napotykają na otwartym morzu inny statek. „1899” jest eksperymentem twórców „Dark”, którzy zdecydowali się na zjednoczenie na planie wielu aktorów różnych narodowości, porozumiewających się swoim językiem, co skutkuje dodaniem produkcji wiarygodności.
  • Nawiedzony dom na wzgórzu – niemal każdy dom posiada swoją historię. Niektóre z nieruchomości, szczególnie stare i piękne rezydencje, mimo pozornej pustki, pozostają często pod opieką właścicieli, niekoniecznie z tego świata. To właśnie na tym opiera się opisywany tytuł. Mimo, że motyw wydawać się może „oklepany”, to produkcja ta radzi sobie naprawdę przyzwoicie. Śmierć jest w tej produkcji upiorną symfonią, przewijającą się w wielu różnych formach.
  • Nocna msza – o tym dziele nie można powiedzieć złego słowa. Wytwór Flanagana porwał widzów oraz zyskał w oczach krytyków. Zawikłana fabuła połączona z szokującym finałem, potoki krwi, postaci o trudnym do zweryfikowania statusie oraz przytłaczający nastrój, który łączy pierwiastki sakralne z odrealnieniem, oznaczającym w tym przypadku demoralizację oraz staczanie się wartości.
udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać