techunbox logo v2

Midjourney – co to za program i do czego służy?

Midjourney – co to za program i do czego służy?

Poszukujesz wyjątkowych grafik na swoją stronę internetową lub social media? Skorzystanie z usług profesjonalnego grafika jest dla Ciebie zbyt drogie? A może praca Twojego grafika nie trafia w Twoje gusta i szukasz alternatywy? Od niedawna na rynku pojawiło się wygodne narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję AI, pozwalające wygenerować piękne grafiki kilkoma kliknięciami. Czym jest Midjourney AI Generator? Jak korzystać z Midjourney AI?

Midjourney – co to?

Midjourney jest oprogramowaniem pozwalającym na tworzenie grafik z użyciem sztucznej inteligencji. Wystarczy kilka sekund, aby wygenerować wyjątkowe grafiki lub projekty graficznego całej strony internetowej. Oprogramowanie Midjourney jest jeszcze na wczesnym etapie, ale już teraz efekty jego pracy są zdumiewające, stając się świetną alternatywą dla programów takich jak Photoshop. Za pomocą kilku kliknięć, możemy wygenerować nieistniejące postacie, stworzyć grafiki, piękne tła, gotowe projekty do udostępnienia w social mediach, na blogach, czy wykorzystać zbiory grafik, z których za pomocą innego narzędzia AI wygenerować można film wideo.

Midjourney – jak korzystać?

Aby rozpocząć korzystanie z Midjourney, należy zaprzyjaźnić się z aplikacją Discord, ponieważ obecnie Midjourney nie posiada własnego interfejsu na stronie internetowej – wszystkie czynności odbywają się z poziomu serwera Discord, który wykorzystywany jest do budowania społeczności oraz komunikacji między użytkownikami.

Discord jest narzędziem darmowym, które skonfigurować możemy już w kilka chwil. Po utworzeniu konta wystarczy wejść na oficjalną stronę projektu Midjourney i kliknąć w „Join the beta„. Przekieruje nas to do Discorda. Aby móc wpisywać prompty (komendy), należy dołączyć do oficjalnego kanału Midjourney.

W celu przejścia do wpisywania promptów, najlepiej jest wejść na kanał dla początkujących, który znaleźć można w pasku z lewej strony aplikacji. Następnym krokiem jest wpisanie promptów w pasku do wpisywania. Komenda /imagine pozwala nadać tytuł naszej grafice. Po uzupełnieniu tej informacji, algorytm Modjourney wyświetli wyniki wyszukiwania. Po utworzeniu grafiki, w panelu widoczne będą dodatkowe ikonki opisane niżej.

Midjourney – jak korzystać z promptów?

Prompt jest komendą (frazą), którą wpisuje się, prosząc AI o wygenerowanie grafik. Umiejętne wpisywanie dokładnych i dobrych promptów skutkuje jakością wygenerowanych przez sztuczną inteligencję grafik. Obecnie grafiki tworzone przez Midjourney są niskiej rozdzielczości, jednak przyszłe update-y mają to zmienić.

Przyciski U1, U2, U3 oraz U4 dotyczą powiększania grafiki. Dzięki temu możemy powiększyć konkretny obraz, który nam się podoba. Midjourney każdorazowo generuje 4 grafiki. Przyciski znajdujące się pod nimi symbolizują, która grafika ma być powiększona.

Przyciski V1, V2, V3 oraz V4 oznaczają warianty danej grafiki. Wybierając tę opcję, sztuczna inteligencja wygeneruje nam 4 grafiki podobne do tej, którą wybraliśmy.

Midjourney – koszt

Midjourney posiada zarówno darmową, jak i płatną wersję. Wersja darmowa umożliwia wygenerowanie 25 grafik. Jeśli chcemy dalej korzystać z narzędzia, musimy wykupić płatną wersję. Jej ceny zależą przede wszystkim od ilości generowanych grafik:

  • Basic – maksymalnie 200 obrazów miesięcznie – $10 miesięcznie,
  • Standard – nielimitowane ilości grafik – $30 miesięcznie,
  • Pro – również nielimitowana ilość grafik, jednak są one szybciej generowane – $60 miesięcznie.

Midjourney – wymagania oraz prawa autorskie

Do pracy z narzędziem Midjourney wystarczy nam laptop lub komputer stacjonarny z monitorem oraz dostęp do Internetu. Przydatna będzie także dobra karta graficzna, która umożliwi płynną pracę z Midjourney.

Regulamin narzędzia jasno mówi, że to my jesteśmy właścicielami wszystkich obrazów stworzonych przez Midjourney. W praktyce wszystkie zasoby wygenerowane przez sztuczną inteligencję są naszą własnością. Tracimy jednak prawa autorskie do grafik w momencie, kiedy korzystamy z darmowego planu lub jesteśmy korporacją generującą powyżej 1 miliona dolarów rocznego przychodu.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać